Poštovné zdarma pri objednávkach od 150 €

Vikingské ovinovačky, vzor rybia kosť, 7 m

3 bodov do vernostného programu
Cena
31 €

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje

ks

Sedem metrov dlhé vikingské ovinovačky známe aj ako winningy s vzorom rybej kosti a hladkými okrajmi. Ich šírka je 10 cm a môžu sa použiť na omotanie okolo nôh, či ako opasky. 7 m dĺžka postačuje na ich ovinovaciu funkciu na nohy.

Textilné ovinovačky s tkanými vzormi boli pomerne populárne počas stredoveku, no aj v skorších časoch. Boli symbolom statusu a v niektoré doby boli zhotovované pomerne precízne. Základný kus germánskeho odevu, winningy sa ovíjali cez nohavice od členkov až pod kolená a slúžili ako náhrada ponožiek. Boli však oveľa viac ako len prostriedkom na zahriatie, keďže aj chránili nohy pred zranením. Nosili ich muži aj ženy.

Vzor rybia kosť je typický malými formami v tvare písmena V, ktoré pripomína kosti ryby, čo sa prejaví najmä pri použití kontrastných farieb. Keďže táto väzba dáva látke dobrú priečnu elasticitu, ovinovačky na nohy s rybím vzorom sa obzvlášť ľahko omotávajú okolo nôh a pohodlne sa nosia. Dochovanými príkladmi takýchto ovinovačiek sú nálezy z Hedeby a Birky.

Podrobnosti:

- Materiál: 100% bavlna
- Romery: približne 700 cm dĺžka, 10 cm šírka
- Dostupné farby: červená a modrá
- Starostlivosť: odporúčame prať ručne

Parametre
Materiál Bavlna