Poštovné zdarma pri objednávkach od 150 €

Vikingské ovinovačky, vzor diamant, 7 m

3 bodov do vernostného programu
Cena
31 €

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje

ks

Sedem metrov dlhé vikingské ovinovačky zvané tiež winningy s diamantovým vzorom a hladkými okrajmi. Ich šírka je 10 cm a môžu sa použiť na omotanie okolo nôh, či ako opasky. 7 m dĺžka postačuje na ich ovinovaciu funkciu na nohy.

Textilné ovinovačky s tkanými vzormi boli pomerne populárne počas stredoveku, no aj v skorších časoch. Boli symbolom statusu a v niektoré doby boli zhotovované pomerne precízne. Základný kus germánskeho odevu, winningy sa ovíjali cez nohavice od členkov až pod kolená a slúžili ako náhrada ponožiek. Boli však oveľa viac ako len prostriedkom na zahriatie, keďže aj chránili nohy pred zranením. Nosili ich muži aj ženy.

Diamantový vzor sa vyznačuje malými kosoštvorcami, usporiadanými v odsadených radoch, čo sa prejaví najmä pri použití kontrastných farieb. Keďže táto väzba dáva látke dobrú priečnu elasticitu, ovinovačky na nohy s diamantovým vzorom sa obzvlášť ľahko omotávajú okolo nôh a pohodlne sa nosia. Dochovanými príkladmi diamantového vzoru, ktorý bol pomerne častý, sú napr. nohavice Thorsberg (3. storočie) alebo zásterové šaty z Birky, hrob 973 (9.-10. storočie).

Podrobnosti:

- Materiál: 100% bavlna
- Romery: približne 700 cm dĺžka, 10 cm šírka
- Dostupné farby: prírodná a zelená
- Starostlivosť: odporúčame prať ručne

Parametre
Materiál Bavlna