Poštovné zdarma pri objednávkach od 150 €

Krúžková košeľa pozinkovaná (9 mm)

13 bodov do vernostného programu
Cena
od 120 €

Kód produktu
6011731

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje

ks

Krúžková košeľa bola nosená prakticky počas celého stredoveku a v prípade vyspelejších kultúr aj staroveku. Rovnako si svoje uplatnenie našla aj neskôr, ale už nie v masovom zastúpení ako tomu bolo v stredoveku alebo neskorom staroveku. Krúžková košeľa je najjednoduchšou a najdostupnejšou zbrojou. V ranných obdobiach boli krúžkové zbroje skôr výsadou elitných vojakov alebo veliteľov. Vo vrcholnom stredoveku sa stali súčasťou výbavy bežného vojaka a ľahkej jazdy. V období neskorej gotiky záujem o krúžkové zbroje ustúpil, ale v radoch Osmanskej ríše a ľahkej podpornej jazdy bol tento typ zbroje s určitými obmenami a vylepšeniami nosený ešte niekoľko ďalších storočí. Pod krúžkovou zbrojou sa nosil vojenský základ, tzv. prešívanica. Tá mala za úlohu tlmiť nárazy a naviac spríjemňovala dlhodobé nosenie zbroje.

Táto krúžková košeľa s krátkym rukávom je vhodná na šerm. Je vyrobená z pozinkovaného drôtu mäkkej ocele o hrúbke 1,9 mm. Vnútorný priemer krúžkov je 9 mm. 

Upozornenie: ak po obdržaní tohto produktu zistíte, že na krúžkovej zbroji chýba pár krúžkov alebo pár vypadne, jedná sa o prirodzený jav a neuznávame ho ako reklamáciu.


Krúžkovú košeľu ponúkame v troch veľkostiach.

Veľkosť Obvod hrudníka Dĺžka Dĺžka rukávu Váha
M ~ 124 cm ~ 67 cm ~ 15 cm ~ 6,3 kg
L ~ 140 cm ~ 70 cm ~ 25 cm ~ 7,2 kg
XL ~ 150 cm ~ 86 cm ~ 26 cm ~ 8,8 kg
Parametre
Hmotnosť 6350 g, 7200 g, 8850 g
Povrchová úprava Pozinkovanie
Priemer krúžkov 9 mm
Typ krúžkov Okrúhle
Typ spojovania Zatváranie